Centrum Choy Li Fut & Tai Chi Chuan
z ostatniej chwili...


    Tong - (dla uczniów)

Liczba odwiedzających stronę
od dnia 1 stycznia 2010r.  WIELKI MISTRZ WONG DOC-FAIWielki mistrz Wong Doc-Fai jest przewodniczącym Międzynarodowej Federacji Choy Li Fut &Tai Chi Chuan (Plum Blossom International Federation).
W Choy Li Fut, Wong Doc-Fai jest mistrzem 5 generacji co stawia go w czołówce najwyżej notowanych nauczycieli na świecie. Jest on spadkobiercą jednej z odmian Choy Li Fut o nazwie KONG CHOW, a jednocześnie doszedł do poziomu mistrzowskiego w odmianie KING MUI.

Nauczycielami Wong Doc-Fai byli :
Lau Bun - nauczający odm. FUT SAN - założyciel Hung Sing Studio w San Francisco, uczeń mistrza Yuen Hai.
Hu Yuen-Chou (Woo Van-Cheuk) - mistrz nauczający odmian KING MUI i FUN SAT. Nauczycielem Hu Yuen-Chou odmianie KING MUI był wnuk założyciela CHOY LI FUT - Chan Yiu-Chi, a odmiany FUT SAN mistrz Chan Ngau-Sing.
Wong Gong : spadkobierca odmiany KONG CHOW, poprzedni Wielki Mistrz KONG CHOW HUNG SING ASSOCIATION, uczeń mistrzów Chan Cheong-Mo i Chan Yen.
Mistrz Wong Doc-Fai jest również mistrzem 3 generacji stylu Tai Chi Chuan odm. YANG, jego nauczycielem był Hu Yuen-Chou, który był blisko związany z Yang Cheng-Fu - twórcą odmiany YANG. Mistrz Wong Doc-Fai był trenerem drużyny amerykańskiej biorącej udział w Mistrzostwach Świata "Pchających Dłoni" roku 1987 organizowanych na Taiwanie przez INTERNATIONAL TAI CHI FEDERATION. Drużyna amerykańska zajęła 2 miejsce, za drużyną gospodarzy jak i w następnych mistrzostwach tj. w 1991 roku.

W roku 1991 mistrz Wong Doc-Fai został uhonorowany przez miesięcznik "BLACK BELT" tytułem "Artysty Roku w KUNG FU". Był opisywany w ponad 200 wydawnictwach fachowych i popularnych.
Przez 9 lat był felietonistą w miesięczniku "INSIDE KUNG FU". Został opisany w przewodniku "Kto jest kim w Kalifornii" jako przodujący mistrz sztuk walki. Mistrz Wong Doc-Fai został ujęty w setce najlepszych w kung-fu przez "Inside KungFu". Oprócz sztuk walki mistrz Wong Doc-Fai zajmuje się medycyną orientalną i akupunkturą. Był wykładowcą w Collegu miejskim w San Francisco od 1974 roku, oraz uzyskał tytuł doktora w dziedzinie Nauk Medycyny Naturalnej.
Mistrz Wong Doc-Fai jest również instruktorem wyższego stopnia w Chi-kung. Jego nauczyciele chi-kung to prof. Peng Si-Yu (zaproszony przez Uniwersytet w Stanford do badań chi-kung) - Wielki Mistrz I-Chuan, oraz Min Ou-Yang żona prof. Peng Si Yu. Jest to para jednych z największych chińskich nauczycieli chi-kung.
Wielki Mistrz Wong Doc-Fai jest autorem szeregu kaset video z zakresu Choy Li Fut i Tai Chi Chuan , oraz książek np. "Tai Chi Chuan's Internal Secrets", "Choy Li Fut Kung Fu", "Shaolin Five Animals Kung Fu", oraz "Advanced Secrects of Tai Chi Chuan Teachings of Grandmaster Doc-Fai Wong".
Obecnie w sklad "Plum Blossom International Federation" wchodzi ponad 120 szkół kung-fu nauczających Choy Li Fut i Tai Chi Chuan wg. przekazu Wielkiego Mistrza Wong Doc-Fai na całym świecie.


Nabór do sekcji
tel. 882 103 366
E-MAIL


Nowe informacje
w zakładce
SZKOLENIA


Nowa zakładka
WIRTUALNIE

filmy wspomagające naukę


Nowe informacje
w zakładce
TONG

Twój adres IP to: 3.234.252.109
  © Copyright 1998-2020 Centrum Choy Li Fut & Tai Chi Chuan.