Centrum Choy Li Fut & Tai Chi Chuan
z ostatniej chwili...


    Tong - (dla uczniów)

Liczba odwiedzających stronę
od dnia 1 stycznia 2010r.  Sanda / Kick-Boxing

SANDA

Sanda lub Sanshou - chiński nowożytny system samoobrony oraz sport walki łączący elementy tradycyjnych chińskich sztuk walki (wushu).
Wersja sportowa dopuszcza walkę w stójce przy użyciu uderzeń pięściami i kopnięć oraz rzuty. W wersji bojowej stosuje się także ciosy łokciami i kolanami oraz walkę w parterze przy użyciu duszeń i dźwigni na stawy.

Sanda wywodzi się bezpośrednio z chińskiej tradycji walk na platformach (Leitai), w których udział brali adepci najróżniejszych stylów chińskiego wushu. Podstawową regułą był brak szczególnych zasad, stawką często życie.

Współcześnie turnieje Sanda nie odbywają się już na platformach, z których spadnięcie groziłoby kalectwem lub śmiercią. Walki nie są toczone na śmierć i życie. Sanda funkcjonuje jako sport walki posiadający formalną organizację, reguły, kategorie wagowe. Mimo to nadal pozostaje blisko idei realnej walki, pozwalając adeptom różnych szkół na konfrontację swoich umiejętności.

Sanda nauczane jest jako system pozwalający na nabycie realnych umiejętności niezbędnych w walce na turnieju lub w sytuacjach wymagających samoobrony. Trening zawiera w sobie elementy ogólnorozwojowe (gibkość, wytrzymałość, siła, szybkość), techniki (ciosy, kopnięcia, dźwignie i rzuty), taktykę i psychologię walki oraz sparringi.Nabór do sekcji
tel. 882 103 366
E-MAIL


Nowe informacje
w zakładce
SZKOLENIA


Nowa zakładka
WIRTUALNIE

filmy wspomagające naukę


Nowe informacje
w zakładce
TONG

Twój adres IP to: 3.219.167.194
  © Copyright 1998-2020 Centrum Choy Li Fut & Tai Chi Chuan.