+48 882 103 366

biuro@clf.com.pl

ul. Wiosny Ludów 44/2, Szczecin

Centrum Choy Li Fut & Tai Chi Chuan

choy li fut

Choy Li Fut  kung-fu  odm. Jiangmen

Choy Li Fut (kantoński), 蔡李佛 lub Cai Li Fo (mandaryński) Kung Fu to tradycyjny system sztuk walki oparty style walki Shaolin ze Świątyni Shaolin. Łączy w sobie zwinną pracę nóg północnochińskich sztuk walki ze skomplikowanymi technikami ręcznymi stylów południowego Kung Fu, dzięki czemu Choy Li Fut jest jednym z najbardziej kompletnych i skutecznych systemów walki.

Choy Li Fut, 蔡李佛, podkreśla zrelaksowaną, wewnętrzną siłę, a nie sztywną siłę mięśni. Jest to nie tylko skuteczniejsze w walce, dające przewagę mniejszej osobie, ale także korzystniejsze dla zdrowia ćwiczącego, ponieważ rozwija całe ciało. Formy Choy Li Fut są „okrągłe”, potężne i tak samo piękne, jak skuteczne w walce.

Często zawierają ponad 150 pojedynczych ruchów, z których każdy ma praktyczne zastosowanie w samoobronie. Wykonane na pełnych obrotach formy zapewniają doskonały trening sercowo-naczyniowy. W przeciwieństwie do wielu innych sztuk walki,

Choy Li Fut zawiera szeroką gamę technik, w tym ciosy dalekiego i krótkiego zasięgu, niszczycielskie kopnięcia, śmiertelne podcięcia i obalenia, zabójcze ataki punktowe, blokady stawów i grappling, co czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych i wszechstronne systemy walki. Każdy zestaw obejmuje wiele aspektów i koncepcji sztuk walki, a nawet zapewnia dynamiczne 2, a nawet 3 osobowe zestawy bojowe, dając uczniowi możliwość rozwijania w czasie rzeczywistym wyczucia technik stosowanych w walce.

Choy Li Fut ma również formy uczące używania dużego arsenału tradycyjnej broni kung fu, dokładnie 53, podzielonej na długie, krótkie, bliźniacze i elastyczne, a także formę z trójzębem Dziewięć Smoków jako symbolem systemu Choy Li Fut. Istnieją również formy 2- i 3-osobowe z bronią, aby rozwinąć pełen zakres i umiejętności ćwiczących za pomocą ich broni.

Choy Li Fut obejmuje także trening wewnętrzny, taki jak medytacja i ćwiczenia oddechowe, łączące ciało i umysł z tradycyjnymi chińskimi sztukami walki.

Choy Li Fut udowodnił swoją skuteczność poprzez swoją koncepcję w rewolucyjnych czasach do współczesnych czasów sportów walki i nadal jest jednym z najpopularniejszych na świecie chińskich systemów Kung Fu. Słynący ze skuteczności w chińskich podziemnych turniejach sztuk walki full contact, jego tradycyjne wartości oraz samodyscyplina i samoobrona sprawiają, że Choy Li Fut jest idealną bazą sztuk walki dla każdego, kto chce się doskonalić.

Już od dzisiaj możesz ćwiczyć razem z nami. Możesz poprawić zdrowie i samopoczucie. Możesz poczuć się pewniej i bezpieczniej. Możesz startować w zawodach sportowych.